Інвестування Куди Краще у 2022? Які мої варіанти заощаджень?

інвестування
ЗАОЩАДЖЕННЯ

Але з найнижчими відсотковими ставками, куди можна вкласти свої гроші?

Насправді немає двох способів. Оскільки процентні ставки настільки низькі, середовище для заощаджувачів надзвичайно погане зараз і залишиться таким у доступному для огляду майбутньому, оскільки процентні ставки, схоже, залишатимуться на історичному мінімумі протягом багатьох років. 

Але це не означає, що люди не повинні заощаджувати. Фактично, останніми місяцями відбувся сплеск заощаджень , оскільки карантин зменшив здатність споживачів витрачати.

Незалежно від того, чи це заставу за будинок, чорний день чи навчання вашої дитини, заощадження на майбутнє є частиною розумного фінансового планування.   

Тут ми розглянемо кілька місць для ваших грошей у сучасному кліматі заощаджень.

Інвестування в керований фонд 

Якщо у вас є довгострокова ціль заощаджень, то вкладати свої гроші в інвестування страхування життя в таких компаніях, як Irish Life, Zurich або Aviva, які будуть робити інвестування в акції, товари, майно та облігації, було б непогано. варіант, оскільки він забезпечить потенціал для набагато більшої віддачі. 

Зазвичай ви можете зробити свій внесок в одну з цих політик, яку часто називають керованими фондами, від 100 євро на місяць, і ваш апетит до ризику буде визначати, у який тип фонду вкладені ваші гроші. Крім того, ви можете зробити інвестування одноразовою сумою, починаючи приблизно від 10 000 євро.

Тим, у кого менший апетит до ризику, зазвичай буде рекомендовано вкладати свої гроші у фонд, який робить інвестування переважно в облігації та невеликий відсоток акцій, тоді як ті, хто готовий ризикувати своїми грошима, можуть вибрати фонди, які інвестують переважно в акції, майно та товари, такі як золото та нафта.  

Однак ви будете сильно вражені податками, зборами та зборами, тому навіть тут отримати наполовину пристойну віддачу може бути важко, якщо тільки ринки не налаштовані на вашу користь.

Наприклад, ви будете платити 41% податку на будь-який прибуток, який ви отримуєте. Це тому, що ви будете платити податок на виїзд зі страхування життя, а не DIRT. Уряд отримуватиме 1% від кожної заощадженої суми у вигляді гербового збору, а також стягуватиметься комісія за управління фондом у середньому від 1% до 2% на рік.

Ви також повинні знати, що ви не матимете миттєвого доступу до своїх грошей. Якщо ви хочете отримати частину або всі свої кошти, вам доведеться подати запит на переведення в готівку, обробка якого іноді може зайняти кілька днів. 

І, звичайно, те, що йде вгору, може також опускатися. Залежно від того, як працюють ринки, ви можете не повернути свої початкові інвестування. 

Подивіться на продукт державних заощаджень

Головна перевага інвестування з державою полягає в тому, що вам не доведеться платити DIRT (зараз 33%) за будь-який прибуток, який ви отримуєте.

Однак пропоновані ставки досить мізерні і нещодавно були знижені ще більше, тому не чекайте непередбачуваних прибутків! 

10 – річні облігації національної солідарності , що продаються в даний момент, пропонують прибуток у розмірі 0,96% на рік або 10% загалом за весь 10-річний термін.  Тим часом розміщення грошей у п’ятирічний ощадний сертифікат дасть вам 0,59% на рік або 3% за весь п’ятирічний термін.

А в умовах зростання інфляції ваші заощадження навряд чи отримають прибуток у «реальному» або з урахуванням інфляції. Однак ці прибутки все ще кращі, ніж будь-що, що ви отримаєте в банку прямо зараз, з вищезгаданим бонусом, що не потрібно платити податок на ваші прибутки.

Крім того, ви не прив’язані до цих продуктів – ви можете вийти з них у будь-який час, попередивши про це за сім днів; за це вам не загрожує штраф, ви просто пропустите майбутні виплати відсотків.

Погасіть свій борг

Кожна людина повинна мати принаймні три-шість місяців свого чистого наявного доходу. 

Однак, як тільки ви заощадите це, зазвичай краще використовувати будь-які заощадження для погашення своїх боргів, оскільки відсотки, які ви будете стягувати за будь-якими позиками, зазвичай будуть набагато вищими, ніж будь-які заощадження, які ви заробите на своїх заощадженнях. 

Сплата 20% відсотків за борг по кредитній картці в 2000 євро не має сенсу, наприклад, якщо у вас також є заощадження в розмірі 2000 євро, які приносять вам лише 1% відсотків і які можна використати для повного погашення балансу на картці.

Наявність великої суми боргу, а також великої суми заощаджень є помилкою, яку роблять ірландці, тому не будьте одним із них.

Робіть інвестування в криптовалюту  

Криптовалюти повільно набирають популярність з моменту створення біткоїн в 2009 році, і люди активно роблять інвестування в криптовалюту

Криптовалюта є різновидом цифрової або віртуальної валюти , що означає, що вона існує виключно в електронній формі. Цифрова валюта не є матеріальною валютою, як євро чи долар, оскільки немає фізичних купюр чи монет, але всеодно можна робити інвестування в криптовалюту. Він обліковується та передається лише за допомогою комп’ютерів. Він також захищений криптографією, звідси й назва, що робить майже неможливим підробку чи подвійну витрату.

Біткоїн є найпопулярнішою і добре відомою криптовалютою, хоча є багато інших, і вона продовжує торгуватися близько до свого найвищого рівня за всю історію з його ціною в районі 28 000 євро/34 000 доларів США – приблизно на 77% більше за останній місяць і на 305% більше. тільки минулий рік.

Завдяки таким доходам ви можете зрозуміти, чому так багато людей обирають інвестування в криптовалюту.

Однак ціна біткоїна, як відомо, є нестабільною, і робити інвестування в неї рекомендується лише людям, які готові та готові йти на величезний ризик зі своїми грошима. 

Наприклад, ціна біткоїна досягла попереднього максимуму в 19 850 доларів США в середині грудня 2017 року, але потім швидко впала нижче 12 000 доларів за кілька днів. З тих пір його вартість непередбачувано змінилася: часті великі падіння з наступними швидкими відновленнями. Тоді його вартість піднялася на дах, що призвело до його дебюту на біржі Nasdaq в середині квітня 2021 року, перевищивши 62 000 доларів. Приклад хорошого інвестування в криптовалюту.

І оскільки ви робите інвестування у щось віртуальне, а не у щось матеріальне, як-от майно, золото або акції, пов’язані з реальною компанією, біткоїн можна легко замінити іншою цифровою валютою, а потім впасти в немилість інвесторів і впасти в ціні. знову.  

Біткоїн також не є законним платіжним засобом, хоча невелика, але все більша кількість онлайн-роздрібних продавців приймає його як спосіб оплати. 

Існує багато онлайн-бірж, де ви можете купувати біткоїни та торгувати ними, а клієнти Revolut можуть купувати, утримувати та продавати біткоїни та кілька інших криптовалют натисканням кількох кнопок у додатку Revolut. Однак клієнти Revolut насправді не можуть використовувати свої біткоїни, щоб щось купувати – гроші, які ви заробляєте, – це спекулювати на їх ціні та продавати їх за вищою ціною, ніж ви купуєте.

Біткоїни також можна придбати частково, тому вам не потрібно купувати повний біткоїн, щоб володіти деякими. Наприклад, якщо ціна біткоїна становить 10 000 доларів, ви можете придбати 0,01 біткоїна за 100 доларів.

Ознайомитись детальніше про інвестування в Криптовалюту можна на сайті https://bitcoin-altcoin.trade/

Переглядає спеціалізований ощадний рахунок

Якщо у вас є конкретна ціль заощаджень, ви можете отримати трохи кращу процентну ставку. Наприклад, рахунок AIB Junior Saver , призначений для дітей від 7 до 11 років, пропонує 1% відсотка на рік на суми до 1000 євро. 

Дитячий ощадний рахунок EBS також пропонує 1%. 

Обидві ставки мізерні, але все одно вищі за те, що ви могли б заробити на стандартному ощадному рахунку.  

А якщо ви заощаджуєте на депозит для житла, перегляньте рахунок MortgageSaver Bank of Ireland, який пропонує бонусні відсотки в розмірі 2000 євро на ваші заощадження, якщо ви потім стягнете іпотеку Bank of Ireland.

Подивіться на Європу

Інвестиція в себе або подорож)

Ірландія має одні з найгірших показників для заощаджувачів у Європі. Але не все так погано на континенті. 

І один банк – Raisin – полегшує для заощаджувачів доступ до вищих ставок, які пропонуються в інших місцях.

Raisin представляє себе як «онлайн-ринок для заощаджень по всій Європі» і дозволяє ірландським вкладникам легко скористатися вищими депозитними ставками, які пропонуються в Європі, зареєструвавшись у своєму онлайн-рахунку.

Реєстрація відносно проста і вимагає лише однієї онлайн-реєстрації. Звідти клієнти можуть легко вибирати з численних ощадних рахунків у банках по всій Європі та згодом керувати своїми рахунками повністю онлайн.

Поповнити пенсію

Якщо у вас є зайві заощадження, які потребують гарного житла, то пенсія не краще місце. 

Більшість експертів рекомендують, щоб пенсія становила принаймні половину вашого доходу до виходу на пенсію, щоб комфортно жити у свої золоті роки. Але найкраще дві третини. 

Середня заробітна плата за повний робочий день в Ірландії становить близько 48 000 євро – це означає, що на пенсії вам потрібен дохід не менше 24 000 євро, якщо не більше.

Нинішня державна пенсія становить трохи менше 13 000 євро на рік, що означає, що більшість працівників можуть розраховувати на значне зниження рівня свого життя, якщо вони не створять власні резерви на свій пенсійний рік. Крім того, немає жодної гарантії, що державна пенсія буде навіть через кілька десятиліть, оскільки вона стає все більш недоступною через старіння населення.

Статистик Центрального статистичного управління Джеймс Хегарті нещодавно попередив призначену урядом Пенсійну комісію про цю пенсіонну бомбу уповільненої дії, коли він окреслив, що в даний час на кожну людину старше 65 років припадає п’ять людей працездатного віку. Однак до 2051 року цей показник зменшиться до лише 2,3 особи на кожну людину старше 65 років.

Одним словом, людям потрібно почати будувати власні плани щодо виходу на пенсію. 

Хороша новина полягає в тому, що заощадження на пенсію є однією з найефективніших речей, які ви можете зробити зі своїми грошима. Ви не сплачуватимете жодного податку зі своїх внесків (до певних лімітів), а ваші заощадження будуть рости без оподаткування. Ви також можете отримати неоподатковувану одноразову суму в розмірі 25% вашого пенсійного фонду після виходу на пенсію (до ліміту).

Тому замість того, щоб зберігати свої гроші на ощадному рахунку з низькою прибутковістю на чорний день, подивіться на те, як робити інвестування їх у приватну пенсію, оскільки ви можете бути впевнені, що у ваші роки на пенсії також буде кілька дощових днів.

Якщо ви вже накопичуєте на власну пенсію через свого роботодавця, ви можете легко зробити одноразовий «поповнення» або так званий додатковий добровільний внесок (AVC). Поговоріть зі своїм роботодавцем або поспілкуйтеся з кваліфікованим фінансовим радником.  

Модернізуйте та будьте зеленими

Іноді потрібно витратити копійку, щоб заробити копійку, як кажуть. І оскільки проблема зміни клімату залишається актуальною, витратити частину своїх заощаджень на підвищення енергоефективності вашого будинку — це справжня безпрограшна перевага, оскільки це допоможе зменшити ваші рахунки за електроенергію та опалення в майбутньому, а також зменшить викиди вуглецю. Можна сказати ,що Ви Вклались у інвестування будинку.

Звичайно, модернізація не завжди дешева, і вартість може перевищувати ваші заощадження. Однак SEAI пропонує цілий ряд грантів , щоб зробити внесок у низку оновлень, тоді як такі кредитори, як AIB та An Post, тепер надають «зелені» позики зі зниженою процентною ставкою.

Щоб отримати додаткову інформацію про те, як ви можете профінансувати модернізацію, прочитайте наш блог про варіанти фінансування для модернізації .

Порівняння ощадних рахунків

Незважаючи на те, що процентні ставки на ощадних рахунках є рекордно низькими, завжди варто проаналізувати свої варіанти. 

Скористайтеся нашим безкоштовним інструментом порівняння ощадних рахунків, щоб легко порівняти процентні ставки та функції рахунку, щоб швидко дізнатися, де ви отримаєте найкращу віддачу від своїх заощаджень від інвестування!

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.